MÁME PRE VÁS RIEŠENIE bez vedľajších účinkov a bez nutnosti operácie či použitia invazívnych injekčných techník

Degeneratívne zmeny na chrbtici sú žiaľ nevyhnutným postupným procesom, ktorý spôsobuje bolesť v každodennom živote. Ide o prirodzenú, vekom podmienenú biochemickú a štrukturálnu premenu nielen medzistavcových platničiek, ale aj stavcov, kĺbov a väzov. K urýchleniu takejto prestavby prispieva neúmerná záťaž chrbtice, chybné držanie tela, nadváha, obezita, metabolický syndróm a nedostatočná fyzická aktivita.

Konkrétne v medzistavcovej platničke vidíme nasledovné zmeny:

Porušená funkcia – v jadre medzistavcovej platničky sa stráca schopnosť viazať vodu – vysychá, stráca pevnosť a pružnosť. Následne vznikajú drobné trhliny vo väzivovom obale platničky, ktorý je nervovo veľmi dobre zásobený, čo vyvoláva bolesť. Platnička je bez výhrezu a jadro platničky je v strede.

Nestabilita – ak zmeny v platničke pokračujú stráca sa voda a na výšku sa zmenšuje. Trhliny v prstenci pribúdajú. Jadro sa vyosuje k okraju a platnička sa vysúva (vyklenutie = protrúzia). Stavce chrbtice sa posúvajú, redukuje sa chrupka. Bolesť chrbta sa zvyšuje z dráždenia nervu, ktorému sa priestor na výstupe zo spinálneho kanála zužuje.

Stuhnutie – väzivá opuchnú, stiahnu sa a stuhnú, platnička sa ďalej znižuje a môže sa vystrčiť, (vyhreznúť = hernia), začne tlačiť na nervové štruktúry. Pohybový segment tvorený 2 stavcami, 1 medzistavcovou platničkou, medzistavcovými kĺbmi, väzmi, svalmi stráca pohyblivosť, a to vedie k stuhnutiu chrbtice. Vzniká porucha cievnej mikrocirkulácie a rozvíjajú sa adaptačné zmeny, ktoré prestreľujú a sú ďalším zdrojom bolesti spondylóza, deformačná spondylartróza.                                                                                                                                 

Vzniká pocit, že nie je čo ponúknuť trpiacim? Na každodenné chronické bolesti chrbta manuálne techniky už nestačia? Poškodenú „prasknutú“ platničku chceme ešte liečiť a vyhnúť sa operácii? Existuje pomoc bez vedľajších účinkov liekov pri bolestiach spojených s nastupujúcimi či pokročilými zmenami?

Invazívne injekčné neoperačné liečby, ako periradikulárna terapia-PRT, kaudálne bloky, epidurálne bloky, sú technicky náročné a ich opakovaná aplikácia je pre možné vedľajšie účinky limitovaná. Operácia chrbtice prináša množstvo rizík a vedľajších účinkov, rovnako tak aj pooperačné obmedzenie v každodennom živote. Častá miera neúspešnosti operácií driekovej chrbtice patrí medzi očakávané i neočakávané komplikácie, ktoré navyše zhoršujú pôvodné ťažkosti.                                                       

Existuje riešenie bez vedľajších účinkov a bez nutnosti operácie či použitia invazívnych injekčných techník?

Áno, spinálna dekompresia ponúka rozšírené možnosti na zmiernenie bolesti chrbtice, kĺbov končatín, a hlavne pri iradiácii bolesti do horných či dolných končatín, pri úporných úponových bolestiach v okolí kĺbov či poúrazových stavoch.

Je to neinvazívna alternatíva k operácii chrbtice – nerieši len dôsledok, ale aj príčinu ochorenia a ťažkostí. Možnosť dosiahnuť úľavovú polohu takmer u každého pacienta do hmotnosti 180 kg.

Po skúsenostiach s touto metodikou liečby sa javí dokonalým riešením pre chronické bolesti bedrovej časti, protrúzie (vyklenutie) či hernie (výhrez) medzistavcovej platničky v bedrovej a v krčnej oblasti, problémy spojené s bolesťou chrbta indikované k operácii chrbtice, spondylózu, fazetový syndróm, blokácie nervových kmeňov, funkčnú skoliózu a široké spektrum všetkých štádií degeneratívnych poškodení chrbtice.

Ešte stále váhate a trpíte? Tak prelomte svoj strach a naberte odvahu.
Sme tu pre Vás od pondelka do piatku.

ORTOPED, spol. s.r.o, Levočská 18, poliklinika na prízemí naľavo oproti lekárni.

Objednávanie 0918 216 545, 051/7713778, 051/7711332

© 2023 MUDr. Klein. Všetky práva vyhradené. Made by hejDUDE